flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Шановні сторони процесу, їх представники, громадяни!

Шановні сторони процесу, їх представники, громадяни!
Нагадуємо, що порядок отримання сторонами процесу копій судових рішень регламентується процесуальними кодексами, Законами України «Про доступ до судових рішень», «Про судоустрій і статус суддів».
Звертаємо увагу!
Отримання інформації із відправлення правосуддя, а також видача копій судових рішень, здійснюється виключно відповідно до положень КАС України, ЦПК України, КПК України, КУпАП , Законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про доступ до судових рішень», і не є предметом регулювання Законом України «Про доступ до публічної інформації». Відповідно до ч.1 ст.1 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом. Розгляд суддями справ не відноситься до владних управлінських функцій, внаслідок чого суди не є розпорядниками інформації при здійсненні судочинства в розумінні частини першої статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Закон України «Про доступ до судових рішень» гарантує кожному право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону це право забезпечується офіційним оприлюдненням судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України в порядку, встановленому цим Законом. Для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Реєстру, користувачу надаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.
Відповідно до ст. 9 Закону особа, яка не бере (не брала) участі у справі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків, може звернутися до апарату відповідного суду з письмовою заявою про: надання можливості ознайомитися із судовим рішенням; надання можливості виготовити в приміщенні суду копії судового рішення за допомогою власних технічних засобів; виготовлення копії судового рішення.
У заяві особа повинна обґрунтувати, чому вона вважає, що судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків. Якщо ж в результаті розгляду заяви буде виявлено, що судове рішення безпосередньо не стосується прав, свобод, інтересів чи обов'язків цієї особи, такій особі у наданні доступу до судового рішення буде правомірно відмовлено відповідно до пп. 3 п. 7 ст. 9 Закону.
Після реєстрації така заява розглядається відповідальною службовою особою апарату суду невідкладно, а якщо вона потребує додаткового вивчення, - протягом трьох робочих днів. Копія судового рішення,засвідчується відповідальною службовою особою апарату суду та печаткою суду. За виготовлення копії судового рішення справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.Що ж до осіб, які беруть(брали) участь у справі, то їм забезпечується доступ до судових рішень у справі в порядку, встановленому процесуальним законом. Так, порядок отримання судового рішення по адміністративній справі визначається ст. 167 КАС України, цивільній справі ст. 222 ЦПК України, ст.285 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, кримінальному провадженню ст. 376 КПК України.