flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок видачі копій рішень суду

 Затверджено
Наказом Голови
Широківського районного суду
№ 64 від 15.10.2013 р.
 
Порядок видачі копій рішень суду
 
         Копії судових рішень видаються особам, які відповідно до законодавства мають право на їх одержання. Копія вироку, який набрав законної сили, може бути видана близьким родичам засудженого на їх прохання з дозволу голови суду, його заступника або судді, який головував у справі.
Про видачу копій судових документів зазначається в журналі видачі копій судових документів.
За повторну видачу копій судових рішень уноситься плата, встановлена чинним законодавством.
 
Особа, яка одержала копію судового рішення, повинна розписатись в її одержанні. У разі надіслання копії документа поштою про це зазначається в справі та у відповідному журналі.
 
Судові рішення (вироки та ухвали) суду апеляційної інстанції ухвалюються, проголошуються, видаються, роз’яснюються або надсилаються учасникам судового провадження в порядку, передбаченому статтями 368-380 Кримінального процесуального кодексу України.
 
Відповідно до положень статті 376 чинного Кримінального процесуального кодексу України копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
 
Якщо обвинувачений не володіє державною мовою, то після проголошення вироку перекладач роз’яснює йому зміст резолютивної частини судового рішення. Копія вироку на рідній мові обвинуваченого , або на іншій мові, якою він володіє, у перекладі, що засвідчений перекладачем, вручається обвинуваченому.
 
Якщо складання судового рішення у формі ухвали вимагає значного часу, суд має право обмежитись складанням і оголошенням його резолютивної частини. Повний текст ухвали повинен бути складений не пізніше п’яти діб з дня оголошення резолютивної частини і оголошений учасникам судового провадження. Про час оголошення повного тексту ухвали має бути зазначено у раніше складеній її резолютивній частині.
 
Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
Видача та направлення копій судового рішення особам, які брали участь у розгляді цивільної справи, здійснюється за правилами, встановленими статтею 222 Цивільного процесуального кодексу України.
 
Копії повного рішення суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення.
 
У разі проголошення тільки вступної та резолютивної частин судового рішення, особам, які брали участь у справі і були присутні у судовому засіданні, негайно після його проголошення видаються копії судового рішення із викладом вступної та резолютивної частин.
 
Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копії повного судового рішення надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо в суді.
 
Якщо судовим рішенням відповідачеві заборонено вчиняти певні дії, що потребуватиме вчинення дій органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами, копія такого судового рішення також надсилається цим органам та/або особам у строки та порядку, визначені статтями цивільного процесуального законодавства.
 
Відповідно до вимог частини другої статті 321 Цивільного процесуального кодексу України копії судових рішень апеляційного суду повторно видаються судом першої інстанції, де зберігається справа.
 
Оголошення постанови по справі про адміністративне правопорушення і вручення копії постанови здійснюється за правилами, встановленими статтею 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 
Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або надсилається особі, щодо якої її винесено.
 
Копія постанови в той же строк вручається або надсилається потерпілому на його прохання.
 
Копія постанови вручається під розписку. У разі якщо копія постанови надсилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.
 
Згідно статті 9 Закону України від 22.12.2005 року N 3262-IV «Про доступ до судових рішень»  особа, яка не бере (не брала) участі у справі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов’язків, може звернутися до апарату відповідного суду з письмовою заявою про надання можливості ознайомитися із судовим рішенням або надання копії судового рішення з підстав обґрунтування в заяві, чому особа вважає, що судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов’язків.